• Քյոզխան Յազգանը՝ Ադրբեջանում մասնագիտական ​​կադրերի պատրաստման գործում TÜDİFAK-ի դերի մասին
Ադրբեջանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (UNEC) Թուրքական համաշխարհային տնտեսության ֆակուլտետը (TÜDİFAK) նշանակալի ներդրում ունի՝ երկրի մասնագիտական կադրային ներուժի ձևավորման գործում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Բաքվում անցկացվող «Ընդհանուր ապագա. սոցիալ-տնտեսական նորարարություններ» խորագրով թուրքական աշխարհի միջազգային տնտեսական համաժողովում հայտարարել է՝ Թուրքական աշխարհի հետազոտությունների հիմնադրամի ղեկավար Քյոզխան Յազգանը։
Նրա խոսքով՝ 33 տարի առաջ հիմնադրված ֆակուլտետը կարևոր դեր է խաղում որակյալ և փորձառու մասնագետների պատրաստման գործում։
Յազգանը հավելել է, որ ֆակուլտետը նաև դարձել է գիտելիքների և փորձի փոխանակման կարևոր գիտական հարթակ՝ միավորելով թուրքական երկրների գիտնականներին։

• Кёзхан Язган о роли TÜDİFAK в подготовке профессиональных кадров в Азербайджане
Факультет экономики тюркского мира (TÜDİFAK) при Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) вносит значительный вклад в формирование профессионального кадрового потенциала страны.
Как сообщает Report, об этом заявил руководитель Фонда исследований тюркского мира Кёзхан Язган на Международной экономической конференции тюркского мира «Общее будущее: социально-экономические инновации» в Баку.
По его словам, факультет, основанный 33 года назад, играет важную роль в подготовке квалифицированных и опытных специалистов.
Язган добавил, что факультет также стал важной научной площадкой для обмена знаниями и опытом, объединяя ученых из тюркских стран.