• Փաշինյանը «հետաքրքիր» է որակել Ադրբեջանի, Հայաստանի և Վրաստանի դիվանագետների հանդիպումը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ապրիլի 17-ին Թբիլիսիում տեղի ունեցած Ադրբեջանի, Հայաստանի և Վրաստանի փոխարտգործնախարարների հանդիպումը համարում է հետաքրքիր ձևաչափ և ակնկալում է, որ այն կզարգանա և կվերածվի ավելի լայն ձևաչափի։
Այս մասին հաղորդում է վրացական News Day լրատվական գործակալությունը՝ նշելով, որ Փաշինյանը այս մասին հայտարարել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ համաժողովի մեկնարկից առաջ։
«Արտաքին գործերի փոխնախարարների հանդիպումը, որը տեղի ունեցավ Թբիլիսիում, շատ հետաքրքիր ձևաչափ է։ Հուսով եմ, որ այս ձևաչափը կզարգանա և կվերածվի ավելի լայն ձևաչափի։ Ես գնահատում եմ Վրաստանի վարչապետի ջանքերը՝ այս ձևաչափի հաջողությունն ապահովելու համար»,-ասել է ՀՀ վարչապետը։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян считает интересным форматом встречу заместителей министров иностранных дел Азербайджана, Армени и Грузии, которая состоялась 17 апреля в Тбилиси, и ожидает ее развития и перехода в более широкий формат.
Об этом сообщило грузинское информационное агентство News Day, отметив, что Пашинян заявил об этом до начала 6-й конференции Европейского политического сообщества.
«Встреча заместителей министров иностранных дел, которая состоится в Тбилиси, — очень интересный формат. Надеюсь, что этот формат будет развиваться и станет более широким. Я ценю усилия премьер-министра Грузии по обеспечению успеха этого формата», — заявил премьер-министр Армении.