• 31 տարի առաջ զոհված նահատակի մարմինը տեղափոխվել է Նախչըվան
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, ազատագրված տարածքներում հայտնաբերվել և մայիսի 16-ին Նախչըվան են տեղափոխվել՝ 1994 թվականին Առաջին Ղարաբաղյան պատերազմում զոհված Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության Սադարակի շրջանի Դեմիրչի գյուղի բնակիչ Մուխտար Բայրամ օղլու Մամեդովի աճյունը։
Նախչըվանի միջազգային օդանավակայանում տեղի է ունեցել նահատակի դիմավորման արարողությունը: Միջոցառմանը մասնակցել են՝ պետական և կառավարական կառույցների, հասարակայնության ներկայացուցիչներ, զոհվածի ընտանիքի անդամներ և մերձավորներ, վետերաններ, նահատակների ընտանիքներ և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ։

• Тело шехида, погибшего 31 год назад, доставлено в Нахчыван
Как передает Report, останки Мухтара Байрама оглу Мамедова — жителя села Демирчи Садаракского района Нахчыванской АР, погибшего в 1994 году в Первой Карабахской войне, — были обнаружены на освобожденных территориях и 16 мая доставлены в Нахчыван.
В Международном аэропорту Нахчывана состоялась церемония встречи шехида. В мероприятии приняли участие представители государственных и правительственных структур, общественности, члены семьи и близкие погибшего, ветераны, семьи шехидов и представители СМИ.