16 Մայիսի 2025 - 10:09
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է՝ Ադրբեջանում Չինաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լու Մեյի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, հանդիպման ժամանակ խոսնակը նշել է, որ Ադրբեջանը և Չինաստանը ակտիվորեն համագործակցում են բոլոր ոլորտներում։
Նա ընդգծել է, որ այսօր երկրների միջև հարաբերությունները հասել են համապարփակ ռազմավարական գործընկերության մակարդակի՝ նշելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի Չինաստան կատարած պետական այցի նշանակությունը։
Չինաստանի դեսպանը նշել է, որ Ադրբեջանում իր դիվանագիտական գործունեության ընթացքում ջանքեր կգործադրի՝ օրենսդիր մարմինների և այլ ոլորտների միջև կապերի հետագա զարգացման համար։

Спикер Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась с новоназначенным чрезвычайным и полномочным послом Китая в Азербайджане Лу Мэй.
Как сообщает Report, в ходе встречи спикер отметила, что Азербайджан и Китай активно взаимодействуют во всех сферах.
Она подчеркнула, что сегодня отношения между странами достигли уровня всестороннего стратегического партнерства, отметив значимость государственного визита президента Азербайджана Ильхама Алиева в Китай.
Посол Китая заявила, что в период своей дипломатической деятельности в Азербайджане будет прилагать усилия для дальнейшего развития связей между законодательными органами наряду с другими сферами.