• Ջաֆարովը՝ Ադրբեջանում ագրոդրոնների մասսայական արտադրության մեկնարկի մասին
Ադրբեջանում, թուրքական ընկերություններից մեկի հետ համագործակցության շրջանակներում, կսկսվի գյուղատնտեսական անօդաչու թռչող սարքերի մասսայական արտադրությունը։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Բաքվում ընթացող Գյուղատնտեսական նորարարությունների II ֆորումում հայտարարել է Գյուղատնտեսական նորարարությունների կենտրոնի տնօրեն Անար Ջաֆարովը:
«Այս ընկերությունը հիմնականում զբաղվում է գյուղատնտեսության ոլորտի համար անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությամբ և համաձայնության է եկել Բաքվի ինժեներական համալսարանի հետ արտադրական հարթակ հիմնելու վերաբերյալ», - ասել է նա՝ չբացահայտելով թուրք գործընկերոջ անունը։
Ջաֆարովի խոսքով՝ Ադրբեջանում արտադրված անօդաչու թռչող սարքերը կներառվեն նախարարության նորարարական սարքավորումների ցանկում. «Տեղացի ֆերմերներն այդ անօդաչու թռչող սարքերը գնելիս կկարողանան օգտվել պետական աջակցությունից»։

Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров выступил на заседании Совета управляющих Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) в Лондоне.
«В рамках ежегодного собрания Европейского банка реконструкции и развития мы были рады принять участие и выступить с речью на пленарном заседании Совета управляющих ЕБРР.
Мы подчеркнули важность постоянной поддержки ЕБРР своих стран-членов, его эффективных инвестиций, способствующих глобальному экономическому росту, его роль в ускорении «зелёного» перехода и перспективы будущего плана действий. Мы также отметили стратегическую роль Азербайджана в международных энергетических и торговых сетях, а также его приверженность общим ценностям и выгодное географическое и экономическое положение.
Мы выражаем искреннюю признательность ЕБРР – надёжному партнёру – за его ценный вклад в экономическое развитие Азербайджана и за успешную организацию Ежегодного собрания», — написал Джаббаров.