19 Նոյեմբերի 2025 - 16:00
Նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարականի համաձայն՝ շարունակվում է «Մեծ վերադարձ» ծրագիրը օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այսօր Խոջավենդի շրջանի Գըրմըզը Բազար գյուղ է վերաբնակեցվել 21 ընտանիք (89 մարդ), իսկ նույն շրջանի Սոս գյուղ՝ 20 ընտանիք (80 մարդ)։ Այս ընտանիքները նախկինում բնակվել են հանրակացարաններում, առողջարաններում և վարչական շենքերում։
Հայրենի հողեր վերադարձող բնակիչները շնորհակալություն են հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային՝ պետական համապարփակ աջակցության համար։

19 Ноября 2025 - 15:04
В соответствии с поручением президента Ильхама Алиева, продолжается программа «Великое возвращение» на освобождённые от оккупации территории.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, сегодня в посёлок Гырмызы Базар Ходжавендского района переселена 21 семья (89 человек), а в село Сос того же района — 20 семей (80 человек). Эти семьи до настоящего времени проживали в общежитиях, санаторных и административных зданиях.
Жители, возвращающиеся на родные земли, выразили благодарность президенту Ильхаму Алиеву и первому вице-президенту Мехрибан Алиевой за всестороннюю государственную заботу.