• Բելառուսը ուսումնասիրում է Ադրբեջանի փորձը՝ հատուկ նշանակության ուժերի պատրաստման ոլորտում
Ադրբեջանի և Բելառուսի պաշտպանության նախարարությունների կողմից ստորագրված երկկողմ համագործակցության պլանի շրջանակներում՝ տեղի է ունեցել երկու երկրների հատուկ նշանակության ուժերի զինծառայողների հանդիպում։
Այս մասին հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությանը։
Ադրբեջան կատարած այցի ընթացքում հյուրերը այցելել են հատուկ նշանակության ուժերի N-րդ զորամաս։
Այնուհետև ներկայացվել է Ադրբեջանի հատուկ նշանակության ուժերի վերաբերյալ ճեպազրույց, պատասխանել են հետաքրրություն ներկայացնող հարցերին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ Ադրբեջանի և Բելառուսի հատուկ նշանակության ուժերի միջև համագործակցության հնարավոր հեռանկարների վերաբերյալ և քննարկել՝ երկկողմ կապերի զարգացման համար փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող առաջարկներ։

19 Ноября 2025 - 10:28
В рамках подписанного министерствами обороны Азербайджана и Беларуси плана двустороннего сотрудничества состоялась встреча военнослужащих сил специального назначения обеих стран.
Об этом сообщает Report со ссылкой на Министерство обороны Азербайджана.
В ходе визита в Азербайджан гости посетили Н-скую воинскую часть сил спецназначения.
Затем был представлен брифинг о Силах специального назначения Азербайджана, были даны ответы на интересующие вопросы.
В ходе встречи стороны провели обмен мнениями о возможных перспективах сотрудничества между Силами спецназначения Азербайджана и Беларуси, рассмотрели предложения, представляющие взаимный интерес с точки зрения развития двусторонних связей.