17 Նոյեմբերի 2025 - 15:46
Նոյեմբերի 17-ին ականի միջադեպ է տեղի ունեցել Գազախի շրջանի Բալա Ջաֆարլի գյուղում, որը գտնվում է Հայաստանի հետ սահմանին։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկատվություն է տարածել Ադրբեջանի ականազերծման գործակալությունը (ANAMA)։
Հաղորդվել է, որ գործակալության աշխատակից Սամիր Մուբարիզ օղլու Իմամվերդիևը, ծնված 1988 թվականին, ծառայողական պարտականությունները կատարելիս պայթել է հակահետևակային ականի վրա։ Միջադեպի հետևանքով նրա աջ ոտքն անդամահատվել է կոճից։
Իմամվերդիևը տարհանվել է Գազախի կենտրոնական շրջանային հիվանդանոց։ Նրա վիճակը բավարար է, և կյանքին վտանգ չի սպառնում:

• В Газахе на мине подорвался сотрудник ANAMA
17 ноября в селе Бала Джафарли Газахского района, расположенного на границе с Арменией, произошел минный инцидент.
Как сообщает Armenia.Az, информацию об этом распространило Агентство Азербайджанской Республики по разминированию (ANAMA).
Сообщается, что сотрудник агентства Самир Мубариз оглу Имамвердиев, 1988 года рождения, подорвался на противопехотной мине при исполнении служебных обязанностей. В результате инцидента пострадавшему ампутировали правую ногу до лодыжки.
Самир Имамвердиев был эвакуирован в Газахскую центральную районную больницу, его состояние удовлетворительное, угрозы жизни нет.