• Ի.Ալիևը՝ Ադրբեջանի և Լատվիայի միջև համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունների մասին
«Իմ և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից անկեղծ շնորհավորանքներ և բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Ձեր ողջ ժողովրդին Լատվիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Ադրբեջանա-լատվիական հարաբերություններն ունեն բարի ավանդույթներ։ Մեր ժողովուրդների միջև պատմական կապերը և միջպետական հարաբերությունների ներկայիս բարձր մակարդակը՝ լավ հնարավորություններ են ստեղծում տարբեր ոլորտներում արդյունավետ համագործակցության ընդլայնման համար։
Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների շահերից ելնելով՝ մենք կշարունակենք համատեղ ջանքեր գործադրել՝ մեր երկրների միջև ավանդական բարեկամական հարաբերությունները ամրապնդելու և մեր համագործակցության ներուժը լիարժեքորեն օգտագործելու համար։
Այս նշանակալի օրը մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, երջանկություն և հաջողություններ Ձեր գործերում, իսկ Լատվիայի ժողովրդին՝ մշտական խաղաղություն, բարեկեցություն և բարգավաճում»։

18 Ноября 2025 - 11:24
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Латвии Эдгарсу Ринкевичсу.
«От себя лично и от имени народа Азербайджана выражаю сердечные поздравления и наилучшие пожелания Вам и всему Вашему народу по случаю национального праздника Латвийской Республики – Дня независимости.
Азербайджано-латвийские отношения имеют добрые традиции. Исторические связи наших народов, нынешний высокий уровень межгосударственных отношений создают хорошие возможности для расширения плодотворного сотрудничества в различных областях.
Уверен, что в интересах наших народов мы и впредь будем прилагать совместные усилия для укрепления традиционно дружественных отношений между нашими странами, полноценного использования потенциала нашего сотрудничества.
В этот знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, а народу Латвии – постоянного мира, благополучия и процветания».