• Փաշինյանը իր կուսակցության հաղթանակի մասին. Սա ազդակ կհաղորդի Գարեգին Բ-ից ազատվելու գործընթացին
ՀՀ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հաղթել է՝ Արմավիրի մարզի Վաղարշապատի խոշորացված համայնքում (որը ներառում է Էջմիածին, Խոյ և Ոսկեհատ բնակավայրերը) ավագանու ընտրություններում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով հայկական ԶԼՄ-եներին, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դիմել է ընտրողներին ուղերձով, որում իր կուսակցության հաղթանակը Վաղարշապատում որակել է որպես կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին պաշտոնանկ անելու մանդատ։
«Վաղարշապատի խոշորացված համայնքի սիրելի՛ ընտրողներ, խորապես խոնարհվում եմ բոլորիդ առաջ և, նախևառաջ, շնորհավորում եմ Ձեզ ժողովրդավարական ընտրություններ անցկացնելու կապակցությամբ։
Ձեր ընտրությամբ Դուք հաստատել եք մի քանի կարևոր պահեր.
1. Դուք համայնքի ղեկավար ընտրեցիք «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թեկնածու Արգիշտի Մեխակի Մեխակյանին՝ հաստատելով, որ խաղաղ, բարգավաճ և ժողովրդավարական Հայաստանի Հանրապետությունը մեր զոհվածների հիշատակը հավերժացնելու լավագույն միջոցն է, նրանց հիշատակին ամենամեծ հարգանքի տուրքը։
2. Դուք անսասան աջակցություն եք ցուցաբերել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ռազմավարությանը՝ մեր պետականությունը, անկախությունը, ինքնիշխանությունը և ազատությունը ամրապնդելու համար։
3. Ձեր ընտրությամբ Դուք կարևոր ազդակ եք հաղորդել մեր սրբոց՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի՝ Կտրիճ Ներսիսյանից ազատման գործընթացին։
4. Դուք բարձր եք գնահատել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության՝ անցած ժամանակահատվածում Ձեր համայնքում աշխատանքը և ներել եք թույլ տրված սխալները։ Կցանկանայի ներողություն խնդրել Ձեզանից բոլորից այդ սխալների համար։

17 Ноября 2025 - 13:57
Правящий в Армении «Гражданский договор» одержал победу на выборах в Совет старейшин в укрупненной общине Вагаршапат Армавирской области (включает населенные пункты Эчмиадзин, Хой и Воскеат).
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, премьер-министр Армении Никол Пашинян обратился к избирателям с посланием, в котором оценил победу своей партии в Вагаршапате как мандат для низложения католикоса Гарегина II.
«Уважаемые избиратели укрупненной общины Вагаршапата! Низкий поклон всем вам и поздравляю вас, прежде всего, с проведением демократических выборов.
Вашим выбором вы констатировали несколько важных моментов:
1. Вы избрали главой общины кандидата от партии «Гражданский договор» Аргишти Мехаковича Мехакяна, подтвердив, что мирная, процветающая и демократическая Республика Армения — лучший способ увековечить память наших погибших, величайшая дань уважения их памяти.
2. Вы проявили непоколебимую поддержку стратегии партии «Гражданский договор» по укреплению нашей государственности, независимости, суверенитета и свободы.
3. Своим избранием вы придали важный импульс процессу освобождения нашей святыни святынь, Первопрестольного Святого Эчмиадзина, от Ктрича Нерсисяна.
4. Вы высоко оценили работу партии «Гражданский договор» в вашей общине за предыдущий период и простили допущенные ошибки. Хочу извиниться перед всеми вами за эти ошибки.