• Բաքվում կհավաքվեն ԹՊԿ երկրներից նախարարները
Հոկտեմբերի 23-24-ը Բաքվում՝ Ադրբեջանի տնտեսության նախարարության կազմակերպությամբ կանցկացվի՝ Թուրքալեզու պետությունների կազմակերպության (ԹՊԿ) արդյունաբերության, գիտության, տեխնոլոգիաների և նորարարության նախարարների երկրորդ նիստը:
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է տնտեսության նախարարությունը։ «Խորհրդակցության նպատակն է ԱՏԳ երկրների միջև՝ արդյունաբերության, գիտական հետազոտությունների, նորարարության, տեխնոլոգիաների, ներդրումների և ձեռներեցության ոլորտներում համագործակցության զարգացումը», - ասվում է տեղեկատվության մեջ։
Նախարարության հաղորդմամբ, հոկտեմբերի 23-ին կկայանա աշխատանքային խմբի նիստը՝ ԹՊԿ երկրների համապատասխան գերատեսչությունների պատվիրակությունների մասնակցությամբ։
Խորհրդակցության ընթացքում մտքերի փոխանակություն կկատարվի՝ գործողությունների ծրագրում նշված նախաձեռնությունների և դրանց իրականացման հետագա քայլերի շուրջ։

• В Баку соберутся министры из стран ОТГ
В Баку 23–24 октября при организации Минэкономики Азербайджана пройдет Второе заседание министров промышленности, науки, технологий и инноваций государств-членов Организации тюркоязычных государств (ОТГ).
Как передает Armenia.Az, об этом сообщает Минэкономики.«Целью совещания является развитие сотрудничества между странами ОТГ в области промышленности, научных исследований, инноваций, технологий, инвестиций, развития предпринимательства», - отмечается в информации.
Как сообщает министерство, 23 октября состоится заседание рабочей группы с участием делегаций профильных ведомств стран ОТГ.
На совещании состоится обмен мнениями по инициативам, предусмотренным в плане действий, и дальнейшим шагам по их реализации.
24 октября будут обсуждены направления стратегического партнерства в сфере промышленности и технологий, механизмы сотрудничества в области науки, инноваций, инвестиций, МСП.