16 0Հոկտեմբերի 2025 - 16:39
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ, Զինված ուժերի Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի հանձնարարականի համաձայն, նոյեմբերի 8-ին Բաքվում՝ Հաղթանակի օրվա հինգերորդ տարեդարձին նվիրված ռազմական շքերթ կանցկացվի։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությանը հղումով, շքերթի նախապատրաստական փորձերն անցկացվում են՝ Ադրբեջանի Հանրապետության Զինված ուժերի, այդ թվում՝ ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների մասնակցությամբ։
Բաքվում և մայրաքաղաքի շրջակա տարածքներում անցկացվող փորձերի ընթացքում կատարվում են՝ ավիացիոն միջոցների թռիչքներ, ավտոմոբիլային միջոցների և մարտական տեխնիկայի, ինչպես նաև նավերի տեղաշարժ՝ սահմանված երթուղիներով։

16 Октября 2025 - 15:39
По поручению президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооружёнными Силами Ильхама Алиева, 8 ноября в Баку состоится военный парад, посвящённый пятой годовщине со Дня Победы.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на Минобороны Азербайджана, в связи с подготовкой к параду проводятся репетиции с участием Вооружённых Сил Азербайджанской Республики, в том числе подразделений азербайджанской армии.
В ходе репетиций в Баку и в окрестностях столицы выполняются полеты авиационных средств, перемещения автомобильной и боевой техники, а также кораблей по установленным маршрутам.