17 0Հոկտեմբերի 2025 - 11:37
Թուրքական Haber Global հեռուստաալիքը ռեպորտաժ է հեռարձակել Խանքենդիում ընթացող Ադրբեջանի քաղաքաշինության 3-րդ ազգային ֆորումի (NUFA3) երկրորդ օրվա վերաբերյալ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ սյուժեում մանրամասն տեղեկատվություն է տրամադրում NUFA3-ի գործունեության և Ղարաբաղում ընթացող շինարարական ու վերականգնողական աշխատանքների մասին։
Նշվում է, որ ֆորումում, որին մասնակցում են 60 երկրներից 400 մասնագետներ, համաշխարհային հանրությանը ներկայացվել է Ղարաբաղի քաղաքաշինության մոդելը։
Ռեպորտաժում նաև ներառված է Ադրբեջանի խորհրդարանի անդամ Վուգար Բայրամովի խոսքերը: Խորհրդարանականն ընդգծել է, որ այս ֆորումը եզակի հնարավորություն է ընձեռում ներկայացնելու Ադրբեջանի փորձը ոչ միայն երկրի ներսում, այլև համաշխարհային ասպարեզում։

• Haber Global снял репортаж об Азербайджанском национальном форуме градостроительства ВИДЕО
Турецкий телеканал Haber Global показал репортаж о втором дне III Азербайджанского национального форума градостроительства (NUFA3), проходящего в Ханкенди.
Как сообщает Report, в репортаже представлена подробная информация о деятельности NUFA3 и строительно-восстановительных работах в Карабахе.
Отмечается, что на Форуме, в котором принимают участие 400 специалистов из 60 стран, мировому сообществу продемонстрирована модель градостроительства в Карабахе.
В репортаже также содержатся слова депутата Милли Меджлиса Азербайджана Вугара Байрамова. Парламентарий подчеркнул, что этот форум предоставляет уникальную возможность представить опыт Азербайджана не только в рамках страны, но и на мировой арене.