• ԱՀ ԿԸՀ-ն դադարեցրել է Ռամիլ Հասանի պատգամավորական լիազորությունները. ՊԱՏՃԱՌ
Ադրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի այսօրվա նիստում քննարկվել է՝ Ռամիլ Հասանի պատգամավորական լիազորությունները դադարեցնելու հարցը։
APA-ի հաղորդմամբ, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ռովզաթ Գասըմովը հայտնել է, որ Ռամիլ Հասանը դիմել է ԿԸՀ։
Իր դիմումում Ռամիլ Հասանը խնդրել է դադարեցնել նրա պատգամավորական լիազորությունները՝ Թուրքական պետությունների խորհրդարանական ասամբլեայի (ԹուրքՊԱ) գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում ընտրվելու հետ կապված։
Փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից հետո պարզվել է, որ գոյություն ունեն հիմքեր նրա պատգամավորական լիազորությունները դադարեցնելու համար։

15 Октября 2025 - 17:14
На сегодняшнем заседании Центральной избирательной комиссии Азербайджана обсуждался вопрос о прекращении депутатских полномочий Рамиля Гасана.
Как сообщает AПA, заместитель председателя ЦИК Ровзат Гасымов сообщил, что Рамиль Гасан обратился в ЦИК.
В своем обращении Рамиль Гасан попросил, чтобы его депутатские полномочия были прекращены в связи с избранием на должность Генерального секретаря Парламентской Ассамблеи тюркских государств (ТюркПА).
После рассмотрения документов было установлено о наличии оснований для прекращения его депутатских полномочий.