17 0Հոկտեմբերի 2025 - 14:26
Ադրբեջանի նախագահ, Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի հանձնարարությամբ պաշտպանության նախարարության ղեկավարությունը ստուգել է ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների մատակարարումը և մարտականպատրաստվածության մակարդակը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանական գերատեսչությունից, նախարարության ղեկավարությունը այցելել է կոմանդոսային զորամաս և այլ ստորաբաժանումներ՝ ստուգելով ծառայողական անձնակազմի սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման և զինվորական ծառայության կազմակերպման ուղղությամբ կատարված աշխատանքների որակը։
Ծառայության պայմանները տեղում ուսումնասիրելուց հետո, պաշտպանության նախարար գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը լրացուցիչ հանձնարարականներ է տվել ձմեռային նախապատրաստությունների, զորքերի մարտունակության հետագա բարձրացման, զենքի և ռազմական տեխնիկայի սեզոնային սպասարկման, ինչպես նաև բոլոր անհրաժեշտ պարագաների անխափան մատակարարման ապահովման վերաբերյալ։ Նախարարը հանդիպել է զինծառայողների հետ և քննարկել նրանց հետաքրքրող թեմաները։

17 Октября 2025 - 10:32
По поручению президента Азербайджана, верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, руководство Министерства обороны проверило обеспечение подразделений азербайджанской армии и уровень их боеготовности.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, руководство министерства посетило воинскую часть коммандос и другие подразделения, ознакомилось с качеством выполненных работ по улучшению социально-бытовых условий военнослужащих и организацией войсковой службы.
Ознакомившись с условиями службы на местах, министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов дал дополнительные поручения о подготовке к зиме, дальнейшем повышении боеспособности войск, сезонном обслуживании вооружения и техники, бесперебойном снабжении всем необходимым. Высоко оценив боевую и морально-психологическую подготовку личного состава, Закир Гасанов встретился с военнослужащими и побеседовал на интересующие их темы. Затем министр дал должностным лицам указания о строгом соблюдении дисциплины и правил безопасности, о необходимости чуткого отношения к здоровью личного состава.