26 Սեպտեմբերի 2025 - 09:19
Սեպտեմբերի 25-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը զանգահարել է՝ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին։
Այս մասին հայտնել է AZERTAC-ը։
Պետության ղեկավարը շնորհավորել է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ և մաղթել առողջություն ու նորանոր հաջողություններ գործունեության մեջ։
Իրակլի Կոբախիձեն շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահին ուշադրության և շնորհավորանքների համար։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Ադրբեջանի նախագահը և Վրաստանի վարչապետը նշել են, որ մեր երկրների միջև հարաբերությունները կրում են բարեկամական և ռազմավարական գործընկերության բնույթ, մտքերի փոխանակեություն են կատարել տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացման շուրջ։

• Алиев и Кобахидзе обсудили стратегическое партнерство
25 сентября президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев позвонил премьер-министру Грузии Ираклию Кобахидзе.
Глава государства поздравил премьер-министра Ираклия Кобахидзе с днем рождения, пожелал ему здоровья и новых успехов в деятельности.
Ираклий Кобахидзе выразил президенту Азербайджана признательность за проявленное внимание и поздравления.
В ходе телефонного разговора президент Азербайджана и премьер-министр Грузии отметили, что отношения между нашими странами носят дружественный характер и характер стратегического партнерства, провели обмен мнениями о развитии сотрудничества в различных сферах.