20 Նոյեմբերի 2025 - 09:27
Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի փոխնախագահ, IDEA հասարակական միավորման հիմնադիր և ղեկավար Լեյլա Ալիևան, Բաքվի մեդիա կենտրոնի ղեկավար Արզու Ալիևան և Ալենա Ալիևան այցելել են STEAM Azerbaijan միջազգային փառատոնին (SAF 2025), որը անցկացվում է Բաքվի Էքսպո կենտրոնում՝ գիտության և կրթության նախարարության աջակցությամբ և կազմակերպվել է STEAM Azerbaijan նախագծի կողմից։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը հյուրերին մանրամասն տեղեկացրել է՝ փառատոնի նպատակների, ծրագրի և տարբեր ուղղություններով ներկայացված նախագծեր մասին։
Այցի ընթացքում նրանք զննել են տաղավարները, հանդիպել փառատոնի մասնակիցների հետ և ծանոթացել երիտասարդ գյուտարարների նորարարական նախագծերին։
Բացի այդ, Լեյլա Ալիևան, Արզու Ալիևան և Ալենա Ալիևան նաև ջերմորեն զրուցել են մասնակիցների հետ և լուսանկարվել հիշատակի համար։

• Лейла, Арзу и Алена Алиевы посетили международный фестиваль STEAM Азербайджан
19 ноября вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева, руководитель Баку Медиа Центра Арзу Алиева и Алена Алиева посетили Международный фестиваль STEAM Азербайджан (SAF 2025), который проходит в Бакинском Экспо-центре при поддержке Министерства науки и образования и организован проектом STEAM Азербайджан.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, министр науки и образования Эмин Амруллаев подробно проинформировал гостей о целях фестиваля, его программе и проектах, представленных в различных направлениях.
В ходе посещения они осмотрели стенды, встретились с участниками фестиваля и ознакомились с инновационными проектами молодых изобретателей.
Кроме того, Лейла Алиева, Арзу Алиева и Алена Алиева тепло побеседовали с участниками и сфотографировались с ними на память.