16 0Հոկտեմբերի 2025 - 10:58
Ադրբեջանը պաշտոնապես միացել է Չինաստանի նախաձեռնությամբ ստեղծված պարենային անվտանգության համագործակցության հարթակին՝ «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» նախագծի շրջանակներում։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Ադրբեջանի պարենային անվտանգության գործակալությունում:
Տեղեկատվության համաձայն՝ Շանհայում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության մաքսային գլխավոր վարչության կազմակերպչական աջակցությամբ իր աշխատանքն է սկսել նախագծի մասնակից երկրների միջև ներմուծման և արտահանման ընթացքում պարենային անվտանգության ոլորտում համագործակցության երկօրյա համաժողովը։
Միջոցառմանը, որին մասնակցում են 50 երկրների պատվիրակություններ, Ադրբեջանը ներկայացնում են Պարենային անվտանգության գործակալության աշխատակազմի ղեկավար Մամեդրահիմ Նաջաֆովը և նախագահի խորհրդական Էլխան Միքայիլովը։

• Азербайджан присоединился к китайской инициативе по продовольственной безопасности
Азербайджан официально присоединился к созданной по инициативе Китая платформе по сотрудничеству в сфере продовольственной безопасности в рамках проекта «Один пояс, один путь».
Как передает Report, об этом сообщает Агентство пищевой безопасности Азербайджана (АПБА).
Согласно информации, в Шанхае при организации Главной таможенной администрации КНР начала работу двухдневная Конференция по сотрудничеству в сфере продовольственной безопасности при импорте и экспорте между странами-участницами проекта.
В мероприятии, где участвуют делегации из 50 стран, принимают участие руководитель аппарата АПБА Мамедрагим Наджафов и советник председателя Эльхан Микаилов.