15 0Հոկտեմբերի 2025 - 09:21
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը հանդիպել է Բաքվում Լիտվայի դեսպանի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է դեսպանատան ֆեյսբուքյան գրառման մեջ:
«Լիտվայի դեսպանը հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևի հետ և քննարկել Ադրբեջանի աճող դերը տարածաշրջանում, երկկողմ հարաբերությունները, ԵՄ-Ադրբեջան հարաբերությունները, Ուկրաինան և տարածաշրջանային զարգացումները։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել գագաթնաժողովների շատ լարված ամսից հետո, որի ընթացքում Ադրբեջանը տարածաշրջանային դիվանագիտության առաջին պլանում էր», - ասվում է գրառման մեջ։

• Хикмет Гаджиев обсудил региональные события с послом Литвы
Помощник президента Азербайджана – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев встретился с послом Литвы в Баку.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации посольства в соцсети Facebook.
«Посол Литвы встретился с помощником президента Азербайджана, заведующим отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикметом Гаджиевым и обсудил растущую роль Азербайджана в регионе, двусторонние отношения, отношения между ЕС и Азербайджаном, Украину и региональные события.
Встреча состоялась после очень напряжённого месяца саммитов, когда Азербайджан был на переднем плане региональной дипломатии», – говорится в публикации.