• Բաքուն և Իսլամաբադը ամրապնդում են միջխորհրդարանական համագործակցությունը
Պակիստանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի (խորհրդարան) խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է Սենատի խոսնակ Սայեդ Ռեզա Գիլանիի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի խորհրդարանին, հանդիպմանը գոհունակություն է հայտնվել երկու երկրների միջև բարեկամության և եղբայրության սկզբունքների վրա հիմնված հարաբերությունների հաջող զարգացման կապակցությամբ։
Նշվել է, որ երկու երկրների ղեկավարների փոխայցելությունները նշանակալի դեր են խաղացել երկկողմ հարաբերությունները բարձր մակարդակի հասցնելու գործում։
Նշելով խորհրդարանների հատուկ դերը այդ հարաբերությունների զարգացման գործում՝ խոսնակները բարձր են գնահատել օրենսդիր մարմինների միջև երկկողմ հիմունքներով և տարբեր հարթակներում համագործակցությունը։

• Баку и Исламабад укрепляют межпарламентское сотрудничество
В рамках рабочего визита спикера Милли Меджлиса (парламент) Азербайджана Сахибы Гафаровой в Исламскую Республику Пакистан состоялась её встреча с председателем Сената страны Сайедом Резой Гилани.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на парламент АР, на встрече было выражено удовлетворение успешным развитием отношений между двумя странами с опорой на принципы дружбы и братства.
Отмечалось, что встречные визиты лидеров стран сыграли важную роль в достижении высокого уровня двусторонних отношений.
Обратив внимание на особую роль парламентов в развитии этих отношений, спикеры высоко оценили сотрудничество законодательных органов на двусторонней основе и на различных площадках.
В ходе беседы проведение третьей трёхсторонней встречи спикеров парламентов Азербайджана, Пакистана и Турции было расценено как вклад в ещё большее расширение взаимоотношений, а также был проведён обмен мнениями о других вопросах, представляющих общий интерес.