03 0Հոկտեմբերի 2025 - 19:05
Ադրբեջանը շարունակում է հանձնառու մնալ՝ Թուրքական պետությունների կազմակերպության (ԹՊԿ) շրջանակներում համագործակցության ամրապնդմանը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է արտաքին գործերի նախարարության՝ X սոցիալական ցանցում տեղադրված, հոկտեմբերի 3-ի՝ Թուրքական պետությունների համագործակցության օրվան նվիրված հրապարակման մեջ։
«Անկեղծորեն շնորհավորում ենք եղբայրական թուրքական երկրներին հոկտեմբերի 3-ի՝ Թուրքական պետությունների համագործակցության օրվա կապակցությամբ։ Այս նշանակալի օրը, երբ ստորագրվեց Նախչըվանի համաձայնագիրը, որը հիմք դրեց Թուրքական պետությունների կազմակերպությանը, հանդիսանում է թուրքական աշխարհի համերաշխության և միասնության տոնակատարությունը, որը միավորված է ընդհանուր պատմությամբ, լեզվով և մշակույթով։ Ադրբեջանը շարունակում է հանձնառու մնալ՝ ԹՊԿ-ի շրջանակներում համագործակցության ամրապնդմանը և մեր ընդհանուր ապագայի կառուցմանը։ Թուրքական միասնությունը ուժի, կայունության և բարգավաճման աղբյուր է», - ասվում է հրապարակման մեջ։

03 Октября 2025 - 16:05
Азербайджан остается приверженным укреплению сотрудничества в рамках Организации тюркских государств (ОТГ).
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации Министерства иностранных дел, размещенной в соцсети Х и посвященной 3 октября — Дню сотрудничества тюркских государств.
«Искренне поздравляем братские тюркские страны с 3 октября – Днем сотрудничества тюркских государств. Этот знаменательный день, когда было подписано Нахчыванское соглашение, заложившее фундамент Организации тюркских государств, является торжеством солидарности и единства тюркского мира, который объединяют общая история, язык и культура. Азербайджан остается приверженным укреплению сотрудничества в рамках ОТГ и построению нашего общего будущего. Тюркское единство – это источник силы, стабильности и благополучия!», — говорится публикации.