• Կոբախիձե. Մենք ուրախ ենք, որ գերազանց հարաբերություններ ունենք Ադրբեջանի հետ
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Կոպենհագենում ադրբեջանցի լրագրողներին ասել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
«Մենք ուրախ ենք, որ գերազանց հարաբերություններ ունենք մեր հարևանների, այդ թվում՝ Ադրբեջանի հետ։ Սա այն է, ինչ մենք պետք է պահպանենք և զարգացնենք։ Ռազմավարական գործընկերությունը և գերազանց հարաբերությունները չափազանց կարևոր են», - նշել է նա։
Վարչապետի խոսքով՝ նա նաև «գերազանց բանակցություններ» է վարել իր գործընկերների հետ Կոպենհագենում կայացած հանդիպման շրջանակներում։
«Մենք կանենք հնարավոր ամեն ինչ մեր տարածաշրջանում խաղաղության գործընթացի առաջխաղացման համար։ Ահա թե ինչպես ենք մենք տեսնում մեր առաքելությունը Հարավային Կովկասում», - ընդգծել է Կոբախիձեն։

03 Октября 2025 - 09:21
Как передает европейское бюро Report, об этом премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе заявил азербайджанским журналистам в Копенгагене.
«Мы рады, что у нас отличные отношения с нашими соседями, включая Азербайджан. Это то, что мы должны сохранять и развивать. Стратегическое партнерство и прекрасные отношения крайне важны», – отметил он.
По словам премьера, на полях встречи в Копенгагене у него также состоялись «отличные переговоры» с коллегами.
«Мы сделаем все возможное для продвижения мира в нашем регионе. Именно так мы видим свою миссию в регионе Южного Кавказа», – подчеркнул Кобахидзе.