• Բացվել է Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի կողմից կառուցված ևս մեկ դպրոց
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են՝ ԱՀ գիտության և կրթության նախարարության մամուլի ծառայությունից, դպրոցի բացմանը մասնակցել են՝ Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի ներկայացուցիչ Ջամիլ Ալիևը, Սամուխի շրջանի Գործադիր իշխանության ղեկավար Ֆիրդովսի Ալիևը, Գյանջա-Դաշքեսանի տարածաշրջանային կրթության վարչության ղեկավար Էլչին Քերիմովը, ինչպես նաև դպրոցի մանկավարժական կազմը և աշակերտները։
360 տեղանոց դպրոցական շենքը կառուցվել է Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի կողմից և փոխանցվել է ուսուցիչների և աշակերտների տնօրինությանը։ Դասասենյակներից բացի, դպրոցում կան՝ ֆիզիկայի, քիմիայի, կենսաբանության, ինֆորմատիկայի, ռազմական պատրաստություն, բժշկության, տեխնոլոգիայի կաբինետներ, STEAM կենտրոն, նախադպրոցական դասարաններ, գրադարան, ճաշարան, հավաքների դահլիճ, մարզասրահ և բացօթյա մարզադաշտ։
Դպրոցը հագեցած է անհրաժեշտ կահույքով և սարքավորումներով, իսկ առարկայական դասարաններն ու լաբորատորիաները՝ ցուցադրական պարագաներով։

• Открыта ещё одна школа, построенная Фондом Гейдара Алиева
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Министерства науки и образования АР, в открытии школы приняли участие представитель Фонда Гейдара Алиева Джамиль Алиев, глава Исполнительной власти Самухского района Фирдовси Алиев, начальник Гянджа-Дашкесанского регионального управления образования Эльчин Керимов, а также педагогический коллектив и учащиеся школы.
Здание школы на 360 мест построено Фондом Гейдара Алиева и предоставлено в распоряжение учителей и учеников. Помимо учебных классов, в школе имеются кабинеты физики, химии, биологии, информатики, военной подготовки, медицины, технологии, STEAM-центр, дошкольные классы, библиотека, столовая, актовый и спортивный залы, а также на территории школы создана открытая спортивная площадка.
Школа оснащена необходимой мебелью и инвентарем, а предметные кабинеты и лаборатории оснащены наглядными пособиями.