• «T-260B» ինքնաթիռի վթար. Զաքիր Հասանովը ցավակցություն է հայտնել իր իտալացի գործընկերոջը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը՝ ցավակցություն է հայտնել իր իտալացի գործընկեր Գվիդո Կրոզետտոյին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ նախարարության կայքին հղումով, Զաքիր Հասանովի ուղերձում ասվում է. «Խորապես վշտացած եմ Լացիո մարզի Չիրչեո ազգային պարկի մոտ ուսումնական թռիչքի ժամանակ Իտալիայի ռազմաօդային ուժերի 70-րդ ավիացիոն գնդին պատկանող «T-260B ինքնաթիռի» վթարի հետևանքով երկու զինծառայողների զոհվելու լուրից։ Կիսում եմ զոհվածների հարազատների և մերձավորների վիշտն ու թախիծը, խորին ցավակցություն եմ հայտնում նրանց»։

• Крушение самолета «T-260B»: Закир Гасанов выразил соболезнования итальянскому коллеге
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов выразил соболезнования своему итальянскому коллеге Гвидо Крозетто.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на сайт министерства, в послании Закира Гасанова говорится: «Глубоко опечален известием о гибели двух военнослужащих в результате крушения самолета «T-260B», принадлежащего 70-му авиационному полку военно-воздушных сил Италии, во время учебного полета вблизи национального парка Чирчео в регионе Лацио. Разделяю горе и скорбь родных и близких погибших, выражаю им глубокие соболезнования».