• Սահիբա Գաֆարովան կմասնակցի՝ G20-ի երկրների խորհրդարանների նախագահների 11-րդ գագաթնաժողովին
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան աշխատանքային այցով մեկնել է Հարավաֆրիկյան Հանրապետություն (ՀԱՀ)։
Report-ի փոխանցմամբ՝ ադրբեջանական պատվիրակությանը Քեյփթաունի միջազգային օդանավակայանում դիմավորել են՝ Հարավաֆրիկյան Հանրապետության խորհրդարանի հանրային վերահսկողության հանձնաժողովի նախագահ Սեդրիկ Թոմաս Ֆրոլիկը, երկրում Ադրբեջանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Հուսեյն Ռահիմլին և այլ պաշտոնատար անձինք։
Այցի շրջանակներում Միլլի Մեջլիսի խոսնակը կմասնակցի՝ «Մեծ քսանյակի» (G20) երկրների խորհրդարանների նախագահների 11-րդ գագաթնաժողովին։
Այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ՝ միջոցառմանը մասնակցող խորհրդարանական պատվիրակությունների ղեկավարների հետ։

• Сахиба Гафарова примет участие в 11-м Саммите председателей парламентов стран «Большой двадцатки»
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова отправилась с рабочим визитом в Южно-Африканскую Республику (ЮАР).
Как сообщает Report, азербайджанскую делегацию в международном аэропорту Кейптауна встретили председатель комитета по общественному контролю парламента ЮАР Седрик Томас Фролик, временный поверенный в делах Азербайджана в этой стране Гусейн Рагимли и другие официальные лица.
Председатель Милли Меджлиса в рамках визита примет участие в 11-м Саммите председателей парламентов стран «Большой двадцатки» (G20).
В рамках поездки запланированы встречи с руководителями парламентских делегаций, которые примут участие в мероприятии.