03 0Հոկտեմբերի 2025 - 11:42
Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ձեռք բերված համաձայնագիրը բացում է կայուն խաղաղության հասնելու իրական հեռանկարներ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Х-ի իր էջում գրել է Եվրախորհրդարանի նախագահ Ռոբերտա Մետսոլան Կոպենհագենում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո։
«Կոպենհագենում ես հոյակապ հանդիպում ունեցա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, ով հյուրընկալելու է Եվրոպական քաղաքական համայնքի հաջորդ գագաթնաժողովը։ Ես ողջունեցի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կնքված համաձայնագիրը, որը իրական հույս է ներշնչում կայուն խաղաղության համար, ինչպես նաև Հայաստանի հանձնառությունը՝ ամրապնդելու կապերը Եվրոպայի հետ և խթանելու մեր ընդհանուր արժեքները՝ ժողովրդավարությունը, կայունությունը և բարգավաճումը», - գրել է նա։

• Роберта Метсола приветствует соглашение между Азербайджаном и Арменией
Соглашение, достигнутое между Азербайджаном и Арменией, открывает реальные перспективы для установления прочного мира.
Как передает Report, об этом президент Европарламента Роберта Метсола написала в соцсети Х по итогам встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Копенгагене.
«В Копенгагене у меня состоялась отличная встреча с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, который примет следующий саммит Европейского политического сообщества. Я приветствовала соглашение между Арменией и Азербайджаном, которое дает реальную надежду на прочный мир, а также приверженность Армении укреплению связей с Европой и продвижению наших общих ценностей демократии, стабильности и процветания», – написала она.