18 0Հոկտեմբերի 2025 - 13:31
Ադրբեջանի ազգային ավիացիոն ակադեմիան և Bayraktar Teknoloji Azərbaycan ԲԲԸ-ն՝ համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ակադեմիայի մամուլի ծառայությունից, փաստաթուղթը ստորագրել են՝ ռեկտոր, ակադեմիկոս Արիֆ Փաշաևը և Bayraktar Teknoloji Azərbaycan ընկերության տնօրեն Հուսեյն Թոփուզը։
Հուշագիրը նախատեսում է փոխադարձ համագործակցություն՝ գիտության, կրթության, հետազոտությունների և արտադրության ոլորտներում, համատեղ նախագծերի իրականացում, ուսանողների և դասախոսների մասնակցությամբ թրենինգների կազմակերպում, մասնագիտական զարգացման ծրագրեր և պրակտիկա։
Ստորագրման արարողության ընթացքում հյուրերը շրջայց են կատարել՝ Ազգային ավիացիոն ակադեմիայի ուսումնական և գիտահետազոտական լաբորատորիաներում, արտադրական հատվածներում, Ուսանողական ստեղծագործական կենտրոնում և Ազգային ավիացիոն ակադեմիայի Texnoritm կենտրոնում։

18 Октября 2025 - 11:31
Национальная авиационная академия Азербайджана и ООО Bayraktar Teknoloji Azərbaycan подписали меморандум взаимопонимания о сотрудничестве.
Как сообщили Armenia.Az в академии, документ был подписан ректором, академиком Арифом Пашаевым и директором Bayraktar Teknoloji Azərbaycan Хусеином Топузом.
Меморандум предусматривает взаимное сотрудничество в области науки, образования, исследований и производства, реализацию совместных проектов, организацию тренингов с участием студентов и преподавателей, программ повышения квалификации и стажировок.
В рамках церемонии подписания гости ознакомились с учебными и научно-исследовательскими лабораториями, производственными участками, Домом студенческого творчества и центром Texnoritm Национальной авиационной академии.