• ԱՄՆ-ում բնակվող Ադրբեջանի քաղաքացիների համար հյուպատոսական ընդունելության օրերը երկարաձգվել են
Վաշինգտոնում գտնվող դեսպանատանը մատուցվող հյուպատոսական ծառայությունների շրջանակը ընդլայնելու համար, ԱՄՆ-ում բնակվող Ադրբեջանի քաղաքացիների համար հյուպատոսական ընդունելության օրերը երկարաձգվել են։
Այս մասին հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի դիվանագիտական առաքելության մամուլի ծառայությանը։
Տեղեկատվության համաձայն, քաղաքացիները կարող են կապ հաստատել դեսպանատան հետ երկուշաբթի, չորեքշաբթի և ուրբաթ օրերին՝ ժամը 9:20-ից մինչև 12:20-ը՝ անձնագրերի երկարաձգման, «Վերադարձի վկայականի» տրամադրման, հյուպատոսական գրանցման, նոտարական ծառայությունների, քաղաքացիության դիմումների, քաղաքացիական գրանցման և պահանջով փաստաթղթեր ստանալու հարցերով:
Բացի այդ, պատրաստ փաստաթղթերը կարող են դեսպանատնից ստանալ երկուշաբթի, չորեքշաբթի և ուրբաթ օրերին՝ ժամը 16:30-ից մինչև 17:30-ը։

ЗакрытьДля граждан Азербайджана, проживающих в США, увеличены дни консульского приема
В целях расширения охвата консульскими услугами, предоставляемыми в посольстве в Вашингтоне, граждан Азербайджана, проживающих в США, увеличено количество дней консульского приема.
Об этом Report сообщает со ссылкой на пресс-службу азербайджанской дипмиссии.
Согласно информации, граждане могут обращаться в посольство по понедельникам, средам и пятницам с 09:20 до 12:20 по вопросам продления паспорта, выдачи «Свидетельства на возвращение», постановки на консульский учет, совершения нотариальных действий, оформления гражданства, государственной регистрации актов гражданского состояния и получения документов по запросу.
Кроме того, готовые документы можно забрать в посольстве по понедельникам, средам и пятницам с 16:30 до 17:30.