03 0Հոկտեմբերի 2025 - 17:11
Report-ի փոխանցմամբ՝ ստորագրման արարողությունը կայացել է՝ ԻՀԿ վիճակագրական հանձնաժողովի 14-րդ նստաշրջանի շրջանալներում, որը տեղի է ունեցել Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում։
Հուշագիրը ստորագրել են՝ Պետական վիճակագրական կոմիտեի նախագահ Թահիր Բուդագովը և Թուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտի նախագահ Էրհան Չեթինքայան։
Փաստաթղթում նշվում է, որ դրանով նախատեսված աշխատանքների իրականացումը կնպաստի՝ պաշտոնական վիճակագրության ոլորտում երկկողմ կապերի հետագա խորացմանը և ամրապնդմանը, վիճակագրական արտադրության մեջ ժամանակակից տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների կիրառմանը, ինչպես նաև վիճակագրական մի շարք ոլորտներում լավագույն փորձի փոխադարձ փոխանակմանը։

03 Октября 2025 - 15:11
Как сообщает Report, церемония подписания состоялась в рамках 14-й сессии Статистической комиссии ОИС, проходившей в столице Турции Анкаре.
Меморандум подписали председатель Государственного статистического комитета Тахир Будагов и президент Турецкого статистического института Эрхан Четинкая.
В документе отмечается, что реализация предусмотренных в нем работ будет способствовать дальнейшей интенсификации и укреплению двусторонних связей в области официальной статистики, применению современных информационных и коммуникационных технологий в процессе производства статистической информации и взаимному обмену передовым опытом в ряде областей статистики.