• Անկարայում կներկայացվի «Շուշա» գիրքը
«Շուշա» գրքի շնորհանդեսը տեղի կունենա Թյուրքական մշակույթի միջազգային կազմակերպության (TURKSOY) գլխավոր քարտուղարության շենքում՝ Անկարայում, ուրբաթ, օգոստոսի 1-ին։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, Ադրբեջանի մշակութային մայրաքաղաքի մասին գրքին նվիրված միջոցառմանը աջակցել են նաև մեր երկրի մշակույթի նախարարությունը և Անկարայում Ադրբեջանի դեսպանատունը։
TURKSOY-ի գլխավոր քարտուղար Սուլթան Ռաևի անունից հրավիրվածները տեղեկացվել են Շուշա քաղաքի պատմական նշանակության մասին, որը ավելի վաղ հայտարարվել էր թյուրքական աշխարհի մշակութային մայրաքաղաք։

• В Анкаре презентуют книгу «Шуша»
В здании генерального секретариата Международной организации тюркской культуры (ТЮРКСОЙ) в Анкаре в пятницу, 1 августа, состоится презентация книги «Шуша».
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, поддержку мероприятию, посвященному изданию о культурной столице Азербайджана, оказали также Министерство культуры нашей страны и азербайджанское посольство в Анкаре.
В приглашении от имени генсека ТЮРКСОЙ Султана Раева привлекается внимание к исторической значимости города Шуша, объявленного ранее культурной столицей тюркского мира.