28 Հունվարի 2026 - 14:06
Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբարովը հանդիպել է՝ Եվրոպական հանձնաժողովի ընդլայնման և Արևելյան հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրեն Գերտ Յան Կուպմանի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ նախարարը այս մասին գրել է սոցիալական ցանցի իր էջում։
«Մենք ուրախ էինք կրկին հանդիպել՝ Եվրոպական հանձնաժողովի ընդլայնման և Արևելյան հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրեն Գերտ Յան Կուպմանի հետ։
Մենք քննարկել ենք՝ Ադրբեջանի և Եվրոպական Միության (ԵՄ) միջև տնտեսական համագործակցության ներկայիս վիճակը, ինչպես նաև դրա հետագա զարգացման հեռանկարները։ Մենք նաև քննարկել ենք ԵՄ-ի հնարավոր աջակցությունը՝ Ադրբեջանի տարածաշրջանային նախաձեռնություններին տրանսպորտի և կապի ոլորտներում», - գրել է Ջաբբարովը։

• Джаббаров обсудил экономическое сотрудничество с представителем ЕС
Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров провёл встречу с гендиректором Европейской комиссии по вопросам расширения и восточного соседства Гертом Яном Копманом.
«Мы были рады вновь встретиться с генеральным директором Европейской комиссии по вопросам расширения и восточного соседства Гертом Яном Копманом.
Мы обсудили текущее состояние экономического сотрудничества между Азербайджаном и Европейским союзом (ЕС), а также перспективы его дальнейшего развития. Мы также рассмотрели потенциальную поддержку ЕС региональных инициатив Азербайджана в области транспорта и взаимосвязанности», – написал Джаббаров.