11 Հունիսի 2025 - 09:54
Պաշտոնական այցով Ուզբեկստանում գտնվող Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը հունիսի 10-ին հանդիպել է՝ այդ երկրի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, Ա. Ասադովը Ուզբեկստանի ղեկավարին է փոխանցել՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի անկեղծ ողջույններն ու բարեմաղթանքները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են՝ ուզբեկա-ադրբեջանական հարաբերությունների հետագա ընդլայնման և ամրապնդման արդիական հարցեր, ընդգծվել է դաշնակցային մակարդակին հասնելու կարևորությունը։
Գոհունակությամբ նշվել է՝ Տնտեսական կոոպերացիայի տարվա շրջանակներում համատեղ անցկացվող արդյունավետ աշխատանքը։

11 Июня 2025 - 09:13
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов, находящийся с официальным визитом в Узбекистане, 10 июня встретился с президентом этой страны Шавкатом Мирзиёевым.
Как сообщает Report, А. Асадов передал лидеру Узбекистана искренние приветствия и добрые пожелания президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В ходе встречи были рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего расширения и укрепления узбекско-азербайджанских отношений, подчеркнута важность выхода на уровень союзничества.
С удовлетворением отмечена совместно проводимая плодотворная работа в рамках Года экономической кооперации.