• Մաթանաթ Հուսեյնովա. Ջաբրայիլ վերադառնալը հատուկ օր է մեզ համար
Այսօր շատ կարևոր օր է իմ և իմ ընտանիքի կյանքում: Շատ դժվար է բառերով արտահայտել այս զգացմունքները: Ես շատ հուզված եմ և անչափ երջանիկ:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասել է՝ նախկին հարկադիր վերաբնակ Մաթանաթ Հուսեյնովան, որն այսօր վերադառնում է Ջաբրայիլ:
Матанат Гусейнова: Возвращение в Джебраил — особенный день для нас |  Caliber.Az
Նա շնորհակալություն է հայտնել տրված հնարավորության համար՝ նշելով, որ միշտ հավատացել է վերադարձի օրվան. «Մենք միշտ հավատացել ենք, որ մի օր կվերադառնանք այս հողեր: Այդ օրը եկել է: Ես իմ անսահման երախտագիտությունն եմ հայտնում հաղթանակած Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևին, ով մեզ պարգևեց այս օրը և այս հպարտությունը, ինչպես նաև մեր հերոսական բանակին: Թող Ալլահը հանգստություն տա մեր բոլոր նահատակների հոգիներին: Ես նաև շնորհակալ եմ մեր պետությանը, որը մեզ ուղարկում է մեր հայրենի երկիր, ստեղծում է բոլոր պայմանները, և բոլոր նրանց, ովքեր իրենց աշխատանքը ներդրել են այս գործընթացում»:

ЗакрытьМатанат Гусейнова: Возвращение в Джебраил — особенный день для нас
Сегодня очень важный день в моей жизни и жизни моей семьи. Очень сложно выразить эти чувства словами. Я очень взволнована и безгранично рада.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказала бывшая вынужденная переселенка Матанат Гусейнова, возвращающаяся сегодня в Джебраил.
Она выразила благодарность за предоставленную возможность, отметив, что всегда верила в наступление дня возвращения: «Мы всегда верили, что однажды вернемся на эти земли. Этот день настал. Выражаю безмерную благодарность победоносному Верховному главнокомандующему Ильхаму Алиеву, который подарил нам этот день и эту гордость, а также нашей героической армии. Да упокоит Аллах души всех наших шехидов! Я также благодарна нашему государству, которое отправляет нас в родной край, создает все условия, и всем, кто вложил свой труд в этот процесс».