30 Հուլիս 2025 - 12:32
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Այխան Հաջիզադեն հանդիպել է Ադրբեջանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մոջթաբա Դեմիրչիլիի հետ:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջև մեդիա ոլորտում համագործակցության զարգացման ուղղությունները։
Այխան Հաջիզադեն բարձր է գնահատել Ադրբեջանի և Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունների մամուլի քարտուղարների միջև շփումների ընդլայնումը և նշել Բաքվի շահագրգռվածությունը Թեհրանի հետ բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում:
Կողմերը նաև ուշադրություն են դարձրել ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների պատվիրակությունների փոխանակմանը և երկու երկրների պետական լրատվական գործակալությունների միջև համագործակցության ընդլայնմանը։

• Айхан Гаджизаде провел встречу с послом Ирана
Пресс-секретарь Министерства иностранных дел Азербайджана Айхан Гаджизаде провел встречу с чрезвычайным и полномочным послом Исламской Республики Иран в Азербайджане Моджтабой Демирчилу.
Как передает Report, на встрече обсуждались направления развития сотрудничества между двумя странами в сфере медиа.
Айхан Гаджизаде положительно оценил расширение контактов между пресс-секретарями внешнеполитических ведомств Азербайджана и Ирана и отметил заинтересованность Баку в укреплении дружественных связей с Тегераном.
Стороны также уделили внимание обмену делегациями представителей СМИ и расширению сотрудничества между государственными информационными агентствами двух стран.