• Գյանջայի հուշահամալիրի համար հատկացվել է 10 միլիոն մանաթ
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել՝ «Գյանջայի հուշահամալիրում շինարարական և մոնտաժային աշխատանքների ավարտման և թանգարանային էքսպոզիցիաների կազմակերպման միջոցառումների մասին»։
Ինչպես հաղորդում է Armenia-ը, այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրվել է պետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։
Գյանջայի հուշահամալիրում շինարարական և մոնտաժային աշխատանքներն ավարտելու և թանգարանային էքսպոպզիցիաներ կազմակերպելու համար, որը կառուցվում է 2020 թվականի 44-օրյա Հայրենական պատերազմի ժամանակ զոհված Գյանջայի և այլ բնակավայրերի բնակիչների հիշատակին, 2025 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված նախագահի պահուստային ֆոնդից՝ Քաղաքաշինության և ճարտարապետության պետական կոմիտեին հատկացվել է 10,5 միլիոն մանաթ։

30 Июля 2025 - 13:56
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение «О мерах по завершению строительно-монтажных работ и организации музейной экспозиции в Гянджинском мемориальном комплексе».
Для завершения строительно-монтажных работ и организации музейной экспозиции в Гянджинском мемориальном комплексе, возводимом в память о жителях Гянджи и других населенных пунктов, погибших в ходе 44-дневной Отечественной войны 2020 года, Государственному комитету по градостроительству и архитектуре из резервного фонда президента, предусмотренного в госбюджете на 2025 год, выделено 10,5 млн. манатов.