09 Հունիսի 2025 - 11:32
Այս տարի հունիսի 7-8-ը Գուրբան բայրամի սուրբ տոնի կապակցությամբ Դամասկոսի արվարձաններում, Հոմս նահանգում և նրա շրջակայքում, որոնք ենթարկվել են զգալի ավերածությունների, կազմակերպվել է բարեգործական ակցիա՝ «Ադրբեջանական ժողովրդից ամենաանկեղծ շնորհավորանքները եղբայրական սիրիական ժողովրդին» կարգախոսի ներքո։
Սիրիայում Ադրբեջանի դեսպանատան նախաձեռնությամբ և կազմակերպմամբ, ինչպես նաև Ադրբեջանի միջազգային զարգացման օգնության գործակալության (AIDA) համապատասխան աջակցությամբ, պատերազմից տուժած 320 ընտանիքների փոխանցվել է զոհաբերված կենդանիների միս։ Բարեգործական ակցիայի կազմակերպմանը մասնակցել են նաև՝ Սիրիայի «Հայաթ» հիմնադրամը, ինչպես նաև «Սավաիդուլ Իհսան» (Բարի ձեռքեր) և «Բասմատու Հայաթ» (Կյանքի ժպիտ) կամավորական խմբերը։

09 Июня 2025 - 10:32
По случаю священного праздника Гурбан байрамы 7-8 июня текущего года в пригородах Дамаска, провинции Хомс и его окрестностях, подвергшихся значительным разрушениям, была организована благотворительная акция под лозунгом «Самые искренние поздравления братскому сирийскому народу от азербайджанского народа».
По инициативе и организации посольства Азербайджана в Сирии, а также при соответствующей поддержке Агентства содействия международному развитию Азербайджана (AIDA), 320 семьям, пострадавшим от войны, было передано мясо жертвенных животных. В организации благотворительной акции также приняли участие сирийский фонд «Хаят», а также волонтерские группы «Саваидул Ихсан» («Добрые руки») и «Басмату Хаят» («Улыбка жизни»).