• Ավստրիայում քարոզվում է ադրբեջանական մշակույթը
Զալցբուրգ քաղաքում գործող Ադրբեջանի տունը միջմշակութային երկխոսության հարթակ է դարձել ոչ միայն Ավստրիայում բնակվող մեր հայրենակիցների, այլև տեղի բնակիչների համար։ Այստեղ անցկացվող միջոցառումները, շնորհանդեսներն ու ընդունելությունները նոր հնարավորություններ են ստեղծում ադրբեջանական մշակույթով հետաքրքրվող յուրաքանչյուրի համար։
Ինչպես հայտնում է AZERTAC-ը, Ադրբեջանի տան հերթական հատուկ հյուրը Ավստրիայի քաղաքացի Բերնհարդ Կիրխշտայգերն էր։
Բերնհարդը, ով մեծ հետաքրքրություն ունի ադրբեջանական մշակույթի նկատմամբ, հայտնել է, որ ցանկանում է մայիսին այցելել Ադրբեջան: Նա Զալցբուրգի Ադրբեջանի տանը հնարավորություն է ունեցել ավելի մոտիկից ծանոթանալու մեր երկրի հարուստ մշակութային ժառանգությանը և ազգային արժեքներին։

• Азербайджанская культура пропагандируется в Австрии
Дом Азербайджана, действующий в городе Зальцбург, стал площадкой для межкультурного диалога не только для наших соотечественников, проживающих в Австрии, но и для местных жителей. Проводимые здесь мероприятия, презентации и приемы создают новые возможности для всех, кто интересуется азербайджанской культурой.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, нынешним специальным гостем Дома Азербайджана стал гражданин Австрии Бернхард Кирхштайгер.
Проявляющий большой интерес к азербайджанской культуре Бернхард сказал, что очень хочет посетить Азербайджан в мае. Он получил возможность ближе ознакомиться с богатым культурным наследием и национальными ценностями нашей страны в Доме Азербайджана в Зальцбурге.
Глава Дома Азербайджана Фарид Азизов подробно рассказал гостю о туристических возможностях, богатых историей и культурой регионах Азербайджана, а также об известных достопримечательностях, представляющих интерес для туристов.