• Էրդողանի խորհրդական. Թուրքիայի հետ -Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորումը կախված է Ադրբեջանի պահանջների կատարումից
08 Ապրիլի 2025 - 16:10
Երևանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու Անկարայի գործողությունները կապված են՝ Հայաստանի կողմից խաղաղության պայմանագրի ստորագրման Ադրբեջանի պայմանների կատարման հետ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահի գլխավոր խորհրդական Չաղրը Էրհանը Ղարաբաղի համալսարանում՝ «Դեպի նոր աշխարհակարգ» թեմայով անցկացվող, ADA-ի 7-րդ քաղաքական ֆորումում
Նա ընդգծել է, որ Անկարայի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորումը հնարավոր է այն դեպքում, եթե Հայաստանը ճանաչի Ադրբեջանի անկախությունը, տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը և ստորագրի խաղաղության պայմանագիրը։

08 Апреля 2025 - 14:10
Действия Анкары по нормализации отношений с Ереваном связаны с выполнением Арменией условий Азербайджана по подписанию мирного договора.
Как сообщает Report, об этом сказал главный советник президента Турции Чагры Эрхан на VII политическом форуме ADA на тему «К новому мировому порядку», проходящем в Карабахском университете.
Он подчеркнул, что нормализация отношений между Анкарой и Ереваном возможна в том случае, если Армения признает независимость, территориальную целостность и суверенитет Азербайджана и подпишет мирное соглашение.