• Փոփոխություններ ԱՊՀ III խաղերի կազմկոմիտեի կազմում
Նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել 2025 թվականին Ադրբեջանում կայանալիք ԱՊՀ III խաղերի կազմկոմիտեում փոփոխություններ կատարելու մասին։
Փոփոխությունների համաձայն՝ կազմկոմիտեի կազմում ընդգրկվելու են Քաղաքաշինության և ճարտարապետության պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալը, Ջրային ռեսուրսների պետական գործակալության նախագահի տեղակալը, Պարենային անվտանգության գործակալության նախագահի տեղակալը և Բնակարանաշինության պետականգործակալության խորհրդի նախագահի տեղակալը։
Կոմիտեի կազմից բացառվել են Օղուզի շրջանի գործադիր իշխանության ղեկավարը, Բարդայի, Գյորանբոյի, Իսմայիլլիի, Ղազախի, Շեմքիրի, Թերթերի և Թովուզի շրջանների գործադիր իշխանության ղեկավարների տեղակալները։

16 Апреля 2025 - 17:29
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о внесении изменений в состав Организационного комитета по проведению III Игр СНГ в 2025 году в Азербайджане.
Согласно поправкам, в состав Оргкомитета включены заместитель председателя Государственного комитета по градостроительству и архитектуре, заместитель председателя Государственного агентства водных ресурсов, заместитель председателя Агентства по продовольственной безопасности и заместитель председателя правления Государственного агентства жилищного строительства.
Из состава комитета исключены глава Исполнительной власти Огузского района, заместители глав ИВ Бардинского, Геранбойского, Исмаиллинского, Газахского, Шамкирского, Тертерского и Товузского районов.