• Բաքուն և Բրատիսլավան քննարկել են ռազմական համագործակցության հարցեր
Մեկնարկել է Ադրբեջանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևի պաշտոնական այցը Սլովակիայի Հանրապետություն, որը իրականացվում է այդ երկրի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Դանիել Զմեկոյի հրավերով:
Այցի առաջին օրը տեղի է ունեցել՝ ադրբեջանական պատվիրակության պաշտոնական դիմավորման արարողությունը։
Ադրբեջանական բանակի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Ք. Վելիևի և նրա սլովակ գործընկեր, դեներալ-լեյտենանտ Դ. Զմեկոյի հանդիպման ժամանակ քննարկվել են՝ երկկողմ ռազմական համագործակցության զարգացման հեռանկարները, տեղի է ունեցել մտքերի մանրամասն փոխանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ:
Այնուհետև գեներալ-գնդապետ Ք. Վելիևը հանդիպել է Սլովակիայի պաշտպանության փոխնախարար Մարտին Վոյտաշովիչի հետ։

17 Апреля 2025 - 09:10
Начался официальный визит первого заместителя министра обороны — начальника Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковника Керима Велиева в Словацкую Республику, совершаемый по приглашению начальника Генерального штаба Вооружённых сил этой страны генерал-лейтенанта Даниэля Змеко.
В первый день визита состоялась официальная церемония встречи азербайджанской делегации.
На встрече начальника Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковника К. Велиева с его словацким коллегой генерал-лейтенантом Д. Змеко были обсуждены перспективы развития двустороннего военного сотрудничества, состоялся обстоятельный обмен мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес.
Затем генерал-полковник К. Велиев встретился с заместителем министра обороны Словакии Мартином Войташовичем.
Стороны обсудили вопросы сотрудничества в военной, военно-технической и в военно-образовательной областях.