16 Ապրիլի 2025 - 16:03
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլին վստահություն է հայտնել, որ Բաքվի և Թբիլիսիի միջև ռազմավարական գործընկերությունը և բարիդրացիական հարաբերությունները կամրապնդվեն և կհասնեն նոր մակարդակի։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլին ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նրա խոսքով, կան բոլոր պայմանները Ադրբեջանի և Վրաստանի միջև համագործակցության ամրապնդման համար։
«Մեր երկրների միջև բարեկամությունը հիմնված է փոխադարձ հարգանքի և ազգային շահերի փոխադարձ նկատառման վրա: Մենք հասկանում ենք փոխադարձ վստահության և ասված խոսքի արժեքը: Դրա համար էլ Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմավարական բարեկամությունն ու համագործակցությունը օրինակելի են», - հավելել է Կավելաշվիլին:

16 Апреля 2025 - 14:23
Президент Грузии Михаил Кавелашвили выразил уверенность, что стратегическое партнерство и добрососедские отношения между Баку и Тбилиси будут укрепляться, выйдут на новый уровень.
Как сообщает Report, об этом сказал президент Грузии Михаил Кавелашвили в заявлении для прессы с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
По его словам, имеются все условия для укрепления сотрудничества между Азербайджаном и Грузией.
«Дружба между нашими странами основана на взаимном уважении и взаимном учете национальных интересов. Мы понимаем ценность взаимного доверия и сказанного слова. Поэтому стратегическая дружба и сотрудничество Грузии и Азербайджана являются образцовыми», — добавил Кавелашвили.