• Հասանովն ու Աքարը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովն այսօր հանդիպել է Թուրքիայի Ազգային Մեծ Ժողովի պատգամավոր, Ազգային պաշտպանության խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ, այդ երկրի ազգային պաշտպանության նախկին նախարար Հուլուսի Աքարի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպմանը Զաքիր Հասանովն ընդգծել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների անկեղծ հարաբերությունները մեծ դեր են խաղում երկու երկրների միջև բոլոր ոլորտներում, այդ թվում՝ ռազմական կապերի զարգացման գործում։
Հուլուսի Աքարը նշել է փոխայցելությունների կարևորությունը և ընդգծել՝ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև ռազմական կապերը, որոնք հասել են ռազմավարական դաշինքի մակարդակի, մշտապես զարգանում են։
Հանդիպմանը մտքերի լայն փոխանակություն է տեղի ունեցել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի, այդ թվում՝ տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ։

• Гасанов и Акар обсудили вопросы региональной безопасности
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов сегодня встретился с делегацией, возглавляемой депутатом Великого национального собрания Турции, председателем парламентской комиссии по национальной обороне, бывшим министром национальной обороны этой страны Хулуси Акаром.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на встрече Закир Гасанов подчеркнул, что искренние отношения между президентами Азербайджана и Турции играют большую роль в развитии сотрудничества двух стран во всех сферах, в том числе в развитии военных связей.
Хулуси Акар заявил о важности взаимных визитов и подчеркнул, что военные связи Азербайджана и Турции, достигшие уровня стратегического союзничества, постоянно развиваются.
На встрече состоялся широкий обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес, в том числе по вопросам региональной безопасности.