• Շուշայում անցկացվում է Իսլամական աշխարհի մշակութային ֆորումը
Շուշայում անցկացվում է՝ «Մշակութային ժառանգության պահպանությունն ու վերածնունդը հետկոնֆլիկտային ժամանակաշրջանում» թեմայով՝ Իսլամական աշխարհի 1-ին մշակութային ֆորումը։
Ինչպես հայտնում է Report-ը, միջոցառմանը մասնակցում են՝ Աղդամի, Ֆիզուլիի և Խոջավենդի շրջաններում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էմին Հուսեյնովը, Շուշայի շրջանում հատուկ ներկայացուցիչ Այդըն Քերիմովը, մշակույթի փոխնախարարներ Ֆարիդ Ջաֆարլին, Սաադաթ Յուսիֆովան և այլ պաշտոնատար անձինք, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ։
Ֆորումում կանցկացվեն պանելային քննարկումներ՝ նվիրված հետկոնֆլիկտային շրջանում մշակութային ժառանգության պաշտպանությանն ու վերականգնմանը:

• В Шуше проходит культурный форум исламского мира
В Шуше проходит I культурный форум исламского мира на тему «Защита и возрождение культурного наследия в постконфликтный период».
Как сообщает Report, в мероприятии принимают участие специальный представитель президента Азербайджана в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Эмин Гусейнов, специальный представитель в Шушинском районе Айдын Керимов, заместители министра культуры Фарид Джафарли, Саадат Юсифова и другие официальные лица, представители медиа.
На Форуме пройдут панельные дискуссии по защите и восстановлению культурного наследия в постконфликтный период.