• Սաակաշվիլին գովել է Ալիևին
«Վերջերս Անթալիայում կայացած ֆորումում ակնհայտորեն աչքի ընկավ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վառ ելույթը, ով մերժեց աշխարհում տիրող կեղծ, երեսպաշտ քաղաքական կոռեկտությունը և երկակի ստանդարտները»։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին։
«Իրերն իրենց անուններով կոչելով՝ նախագահը բարձրաձայնեց այն, ինչ կարող են ուրիշները մտածում, բայց տատանվում են բարձրաձայն ասել:
Նա հստակ մատնանշել է Ուկրաինա Ռուսաստանի ներխուժման փաստերը և ելք առաջարկել ստեղծված իրավիճակից։ Իր ելույթով նա ևս մեկ անգամ հաստատել է, որ ոչ միայն հանդիսանում է տարածաշրջանի առաջնորդը, այլ նաև պետությունների վարքագծի նոր սկզբունքի ստեղծողը՝ սեփական արժանապատվության զգացումով»»,- գրել է Սաակաշվիլին։

16 Апреля 2025 - 11:24
«На проведенном на днях форуме в Анталии явно отличалось яркое выступление президента Азербайджана Ильхама Алиева, который отказался от царивших в мире ложной, лицемерной политической корректности и двойных стандартов». Об этом на своей странице в Facebook написал экс-президента Грузии Михаила Саакашвили.
«Называя вещи своими именами, президент озвучил то, что другие, возможно, и думают, но не решаются высказать вслух.
Он четко указал на факты вторжения России в Украину и предложил выход из создавшейся ситуации. Своим выступлением он еще раз подтвердил, что не только является лидером региона, но и создателем нового принципа поведения государств - с чувством собственного достоинства», - написал Саакашвили.