• Ալիև. Վրաստանի հետ շփումները կանոնավոր բնույթ են կրում
Բնականաբար, քաղաքական հարաբերությունները զարգանում են, բարձր մակարդակի շփումները կանոնավոր բնույթ են կրում, քաղաքական երկխոսությունը ակտիվ է։ Այսինքն՝ երկու բարեկամ, եղբայրական երկրներ՝ բառիս բուն իմաստով, շատ մոտ են իրար ու մշտապես աջակցում են միմյանց միջազգային կազմակերպություններում։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլիի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում։
Մեկ անգամ ևս նշելով, որ մեր երկրները կապող բազմաթիվ ներդրումային նախագծերը մեծ նշանակություն ունեն հսկայական աշխարհագրության համար, պետության ղեկավարն ընդգծել է. «Ադրբեջանի և Վրաստանի կողմից համատեղ իրականացվող նավթագազային նախագծերը, նավթային և գազային խողովակաշարերը, տրանսպորտային և ենթակառուցվածքային նախագծերը իսկապես հսկայական նշանակություն ունեն»:

• Алиев: Контакты с Грузией носят регулярный характер
Естественно, политические отношения развиваются, контакты на высоком уровне носят регулярный характер, политический диалог активен. То есть две дружественные, братские страны в подлинном смысле слова очень близки друг другу и постоянно поддерживают друг друга в международных организациях.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев в заявлении для прессы с президентом Грузии Михеилом Кавелашвили.
Вновь отметив, что многие инвестиционные проекты, связывающие наши страны, имеют важное значение для обширной географии, глава государства подчеркнул: «Совместно реализуемые Азербайджаном и Грузией нефтегазовые проекты, нефте- и газопроводы, транспортно-коммуникационные проекты имеют поистине огромное значение».