• Հայտնի է դարձել «Եվրատեսիլ 2025»-ում Ադրբեջանի ներկայացուցիչը
Շվեյցարիայի Բազել քաղաքում կայանալիք «Եվրատեսիլ 2025» երգի մրցույթին Ադրբեջանը կներկայացնի Mamagama խումբը։
Ինչպես հայտնում է Report-ը, այս մասին հայտարարել են՝ «Եվրատեսիլում» ադրբեջանական պատվիրակության ղեկավար Նուրլանա Ջաֆարովան և լրատվամիջոցների ղեկավար Թուրաբ Թեյմուրովը։
Mamagama խումբը հայտնի է իր յուրահատուկ ոճով, որը միավորում է՝ ռոքի, փոփ երաժշտության և ադրբեջանական ավանդական երաժշտական մոտիվների տարրերը։
Երեք հոգանոց խումբը (Ասաֆ՝ ֆրոնտմեն և գլխավոր վոկալիստ, Հասս՝ կիթառահար, Արիֆ՝ հարվածային գործիքներ) ստեղծվել է 2021 թվականին և արդեն հաջողությունների է հասել միջազգային երաժշտական փառատոներում և մրցույթներում, այդ թվում՝ 2022 թվականին Ալբանիայում անցկացված Kënga Magjike փառատոնում։

• Назван представитель Азербайджана на «Евровидении-2025»
Азербайджан на предстоящем в швейцарском Базеле песенном конкурсе «Евровидение-2025» представит группа Mamagama.
Как передает Report, об этом сообщили глава делегации Азербайджана на «Евровидении» Нурлана Джафарова и руководитель медиа Тураб Теймуров.
Группа Mamagama известна своим неповторимым стилем, в котором сочетаются элементы рока, поп-музыки и традиционных азербайджанских музыкальных мотивов.
Группа в составе трех человек (Асаф - фронтмен и основной вокалист, Хасс - гитарист, Ариф - ударные инструменты) был создан в 2021 году и уже добился успеха на международных музыкальных фестивалях и конкурсах, включая фестиваль Kenga Magjike в Албании в 2022 году.