• Ալժիրի հեռուստաալիքով ցուցադրվել է վավերագրական ֆիլմ Ադրբեջանի մասին
Ալժիրի հայտնի Elwatania TV հեռուստաալիքի եթերում ալժիրցի լրագրող Ռունագ Խանֆարը ներկայացրել է Ադրբեջանի մասին հերթական վավերագրական ֆիլմը։
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են Ալժիրում Ադրբեջանի դեսպանատնից, վավերագրական ֆիլմում ներկայացվել են Ադրբեջանի պատմական հուշարձանները, մշակույթը, յուրահատուկ բնությունը և ազգային ուտեստները։ Էկրանային աշխատանքը պատմում է նաև Ադրբեջանի զբոսաշրջային հնարավորությունների, նրբաճաշակ խոհանոցի, բնության, երաժշտության, գորգագործության արվեստի և հարուստ ճարտարապետության մասին։
Ֆիլմում ալժիրցի լրագրողը հեռուստադիտողին ներկայացրել է Իչերիշեհերը, Ծովափնյա ազգային պարկը, մեր երկրի ճարտարապետական հուշարձանները։

• На алжирском телеканале продемонстрирован документальный фильм об Азербайджане
На популярном алжирском телеканале Elwatania TV алжирский журналист Рунаг Ханфар представил очередной документальный фильм об Азербайджане.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в посольстве Азербайджана в Алжире, в документальном фильме были продемонстрированы исторические памятники, культура, уникальная природа и национальные блюда нашей страны. В экранном произведении рассказывается и о туристических возможностях, изысканной кухне, природе, музыке, искусстве ковроткачества и богатой архитектуре Азербайджана.
В фильме алжирский журналист представил зрителям Ичеришехер, Приморский национальный парк, архитектурные памятники нашей страны.
Отметим, что уже состоялся показ первой части фильма, состоящего из двух частей. Это уже третий фильм об Азербайджане, показанный по алжирским телеканалам в январе текущего года.