• Ադիլ Քերիմլի. Ադրբեջանը շահագրգռված է կինոյի ոլորտում Իտալիայի հետ համագործակցությամբ
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի մշակույթի նախարար Ադիլ Քարիմլին Իտալիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Ջորջիո Մյուլեի հետ հանդիպմանը:
«Ադրբեջանի և Իտալիայի միջև հարաբերությունները այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են պատմամշակութային ժառանգության պահպանումը, ճարտարապետությունը և դիզայնը, տարեցտարի ամրապնդվում են: Ադրբեջանական կողմը շահագրգռված է նաև Իտալիայի հետ կինոյի ոլորտում համագործակցությամբ»,- ասել է Քերիմլին։
Մյուլեն իր հերթին նշել է, որ Ադրբեջանը Իտալիայի համար կարևոր գործընկեր է, և երկու երկրների համագործակցությունը լայն ոլորտներ է ընդգրկում։

• Адиль Керимли: Азербайджан заинтересован в сотрудничестве с Италией в области кино
Как сообщает Armenia.Az, об этом министр культуры Адиль Керимли заявил на встрече с находящимся с визитом в Азербайджане вице-президентом Палаты депутатов итальянского парламента Джорджио Мюле.
«Отношения между Азербайджаном и Италией в таких сферах, как сохранение исторического и культурного наследия, архитектура и дизайн, укрепляются с каждым годом. Азербайджанская сторона также заинтересована в сотрудничестве с Италией в области кино», - сказал Керимли.
В свою очередь Мюле отметил, что Азербайджан является важным партнером для Италии, и сотрудничество между двумя странами охватывает широкие сферы.