01 Մարտի 2022 - 17:31
Ադրբեջանը կմասնակցի զբոսաշրջության և ճանապարհորդությունների 5-րդ միջազգային ցուցահանդեսին՝ Travelexpo-ին, որը կանցկացվի մարտի 3-6-ը Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով թուրքական ԶԼՄ-ներին, միջոցառումը կանցկացվի Անկարայի Կոնգրեսի կենտրոնում՝ Թուրքիայի մշակույթի, զբոսաշրջության և առևտրի նախարարությունների, Անկարայի գործադիր և քաղաքային մարմինների, տեղական արդյունաբերական պալատի, Անկարայի քաղաքային խորհրդի և Թուրքիայի բժշկական զբոսաշրջության խորհրդի աջակցությամբ:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն առողջապահական տուրիզմի 40 մասնագետ 13 երկրներից, այդ թվում՝ Ալժիրից, Իրաքից, Իրանից, Շվեդիայից, Շվեյցարիայից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Լիտվայից, Մակեդոնիայից, Ռուսաստանից և Տաջիկստանից, ինչպես նաև 20 տուրօպերատորներ՝ Գերմանիայից, Ադրբեջանից, Իրանից, Մակեդոնիայից, Ռուսաստանից և Սերբիայից:

01 Марта 2022 - 16:31
Азербайджан примет участие в 5-й Международной выставке туризма и путешествий Travelexpo, которая пройдет 3-6 марта в столице Турции Анкаре.
Как сообщает Аrmenia.Az со ссылкой на турецкие СМИ, мероприятие состоится в Конгресс-центре Анкары при поддержке министерств культуры, туризма и торговли Турции, исполнительных и муниципальных органов Анкары, местной промышленной палаты, городского совета Анкары и Совета по медицинскому туризму Турции.
В выставке примут участие 40 специалистов по оздоровительному туризму из 13 стран, включая Алжир, Ирак, Иран, Швецию, Швейцарию, Казахстан, Кыргызстан, Литву, Македонию, Россию и Таджикистан, а также 20 туроператоров из Германии, Азербайджана, Ирана, Македонии, России и Сербии.