17 Հունվարի 2026 - 10:46
Նա ասել է, որ դրականորեն կքննարկի Ադրբեջանից ստացվող ապագա առաջարկները. «Ես համաձայնագիր ունեմ «Քասըմփաշա» ակումբի հետ մինչև մրցաշրջանի ավարտը։ Բայց եթե հաջորդ տարի Ադրբեջանից առաջարկ գա, ես կմտածեմ դրա մասին։ Ես շատ եմ սիրում ձեր երկիրը»։
Հարկ է նշել, որ գերմանական ֆուտբոլի սան Ջենք Թոսունը խաղացել է նաև Ֆրանկֆուրտի «Այնտրախտում», թուրքական «Գազիանթեփսպորում», ինչպես նաև անգլիական «Էվերթոնում» և «Քրիսթալ Փելասում»։ Հարձակվողը, որը 53 խաղ է անցկացրել Թուրքիայի հավաքականի կազմում, խփել է 21 գոլ։ Նրա վերջին ակումբը եղել է Ստամբուլի «Ֆեներբահչեն»։

17 Января 2026 - 09:23
Он сказал, что положительно рассмотрит будущие предложения из Азербайджана: «У меня есть соглашение с клубом «Касымпаша» до конца сезона. Но если на следующий год поступит предложение из Азербайджана, я подумаю об этом. Я очень люблю вашу страну».
Отметим, что воспитанник немецкого футбола Дженк Тосун также играл за «Айнтрахт» (Франкфурт), турецкий «Газиантепспор», английские «Эвертон» и «Кристал Пэлас». Нападающий, сыгравший 53 матча за сборную Турции, забил 21 гол. Последним его клубом был стамбульский «Фенербахче».